مشخصات بلوک لیکا و مزایا بلوک لیکا

بلوک سفال لیکا که یکی از محصولات سایت تجاری آجر سفال است را می توانید با قیمت کارخانه از کارشناسان ما خریداری کنید. در این صفحه مزایای بلوک لیکا و مشخصات بلوک لیکا را گرد آورده ایم که می توانید آن را مطالعه کنید.

مشخصات بلوک لیکا:

مزایا بلوک لیکا:

وزن کم :

پایین بودن وزن محصولات تولیدی با پوکه صنعتی لیکا ، باعث کاهش بار مرده ساختمان و در نتیجه کاهش وزن اسکلت ساختمان می گردد. وزن کم بلوک ، مقاومت دیوار را در برابر زلزله افزایش می دهد.

مزایا بلوک لیکا

عایق حرارتی:

عایق بودن پوکه لیکا و شکل تو خالی بلوک، سبب می گردد دیوار ساخته شده با بلوک سبک لیکا مورد تائید سازمان بهینه سازی سوخت برای استفاده در دیوار های بیرونی ساختمان باشد.
صرفه جویی انرژی با حفظ دمای داخلی موجود و عدم نفوذ حرارت و برودت از دیوار های بیرونی ساختمان ، از جمله ویژگی های شاخص بلوک های عایق می باشد که در صورت بکارگیری ملات آماده لیکا، این میزان تا 10 درصد نیز افزایش می یابد.

مزایا بلوک لیکا

عایق صوتی:

کاهش عبور صدا از بیرون ساختمان ، بین واحد ها و اتاق های مجاور هم، یکی از نیاز های ساختمان های امروز می باشد.
دو جداره و سه جداره بودن بلوک لیکا و همچنین عایق صوت بودن سبکدانه استفاده شده در تولید بلوک ، باعث افزایش شدید افت صدا می گردد.

مزایای بلوک لیکا

مقاوم در برابر آتش:

اشتعال زا نبودن و مقاومت مصالح و متریال های ساختمانی در برابر آتش ، موردی است که متاسفانه در کشور ما کمتر به آن توجه می شود. شوک حرارتی ایجاد شده در دیوار بعلت اختلاف دمای زیاد بین دو طرف دیوار ، خسارت های زیادی را به ساختمان وارد کرده و سبب انتقال حریق به سایر قسمت های ساختمان می گردد.

مزایای بلوک لیکا

کارپذیری فیزیکی :

برشکاری دیوار لیکا برای عبور تاسیسات ، بسیار راحت می باشد ( با استفاده از تیشه نوک تیز ) و تنها از محل ضربه بلوک شکسته و سمت های دیگر آن بر خلاف بلوک های سفالی، سالم می ماند.

قابلیت میخ کوبی ، شیارزنی ، سوراخ کاری ، نصب کابینت و وسایل سنگین روی دیوار  از دیگز ویژگی های این محصول بحساب می آید.

مزایای بلوک لیکا

مقاومت:

بعلت استفاده از ملات در چهار طرف هر بلوک در دیوار چینی و شکل سازه ی بتنی ایجاد شده توسط ملات و مقاومت فشاری بالا در بلوک، سبب حذف ضریب جمع شوندگی بلوک و نشست دیوار می گردد.
این ویژگی تنها در این نوع دیوار وجود دارد. بنابر این هیچگاه شاهد ترک خوردن اندود گچ یا سیمان در دیوار لیکا نخواهیم بود.

مشخصات بلوک لیکا

از دیگر مشخصات بلوک لیکا نسبت به سایر متریال های دیوار چینی نظیر بلوک سفال و بلوک های بتن سبک AAC و CLC می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

جذب آب مناسب:

پایین بودن جذب آب بلوک ، سبب کاهش سرعت اجرای اندودکاری و سنگ کاری و بالا بودن جذب آب باعث عدم گیرش مناسب اندود کاری گچ یا سیمان به بلوک و در نتیجه پوسته شدن آن می گردد و در سنگ کاری و کاشی کاری دیوار، ملات پشت سنگ و سرامیک بدلیل جذب سریع آب ملات توسط بلوک ، سیمان ملات سوخته و از گیرایش ملات به سنگ کاسته می شود.

مشخصات بلوک لیکا

کاهش هزینه های تمام شده دیوار: 

بدلیل تخلخل مناسب سطح بلوک ، جهت اندود کاری بدون استفاده از گچ خاکی  و با ضخامت کم می توان گچ کاری نمود و همچنین نیازی به استفاده از رابیتس یا توری مرغی برای افزایش چسبندگی ملات و گچ به دیوار نیست.
هزینه اجرا دیوار با این بلوک پایین تر از سایر مصالح ساختمانی می باشد.

مشخصات بلوک لیکا