فروش آجر سفال بدون شوره شال

آجر سفال بدون شوره شال چیست؟و در چه مراحلی از ساخت و ساز کاربرد دارد؟

آجر سفال بدون شوره شال نوعی محصول سفالی است که به صورت استاندارد برای ساخت و ساز استفاده می شود.آجرسفال گروهی از محصولات ساختمانی

است که به صورت صنعتی تولید شده و جایگزین سنگ شده است.
آجر سفال به صورت دستی و صنعتی تولید می شود که ماده اصلی آن خاک رس, سیل یا ترکیبی از این دو می باشدکه در کوره پخته می شود

تا دوام و سختی کافی را داشته باشد.
آجر سفال به شکل مکعب مستطیل توپر , سوراخدار, توخالی و قطعات نازک تولید می شود.
آجر سفال را برای ساختن دیوار های باربر, تیغه های جداکننده, طاق ضربی بین تیرآهن ها, نمای خارجی و داخلی و سقف های تیرچه بلوک به کار می برند.
برای استفاده در کف ساختمان ها از آجرسفال بزرگتری با نام ختائی بهره می برندکه سایز آن به بزرگی۱۰*۲۰*۲۰   یا بزرگتر می باشد.
درحال حاضر بیشترین کاربرد آجرسفال در مرحله دیوارچینی برای ساختن تیغه های جداکننده می باشدکه برای اجرای آن از بلوک های سوراخ دار استفاده می شود.

آجر سفال بدون شوره شال

بلوک سفالی, مزایا و معایب آن

یکی از دلایل مهمی که سازندگان استفاده از آجر سفال بدون شوره شال را به بلوک های سیمانی و هبلکس و…ترجیح می دهند, ارزان بودن آن است. قیمت پایین این مصالح ساختمانی اصلی ترین مزیت بلوک سفالی می باشد. از دیگر مزایای بلوک سفالی  یا آجر سفال می توان مقاوم بودن در برابر آتش, عایق بودن, استحکام کافی و اتصال مناسب به سازه های فلزی و بتنی را نام برد.

آجرسفال معایبی هم دارد که از مهمترین آنها امکان بروز ترک در سطح گچ , وزن سنگین بلوک ها, زمان اجرای طولانی و نیاز به لایه ضخیم تر گچ و خاک است.

آجر سفال بدون شوره شال

شوره اجر سفال:

رطوبت موجود در هوا بر روی محصولاتی نظیر آجر در حین کار و پس از استفاده به خصوص در مناطق مرطوب باعث بروز شوره و یا به طور دقیقتی برون ریزی مواد آلی موجود در آجر می شود، نگهداری و جابجائی همواره خسارات و آثار مخربی به جا می گذارد. شوره، بوی نم، خوردگی، کپک، قارچ زدگی، زنگ زدگی، مه زدگی و … از آثار زیان بار رطوبت است.سیلیکاژل با جذب مولکولهای آب ، رطوبت نسبی محیط پیرامون خود را کاهش می دهد و در نتیجه هر نوع کالایی به ویژه آجر را در برابر آثار و آسیبهای زیان بار رطوبت ( شوره آجر ) در نگهداری و حمل و نقل محصولات محافظت می کنند.