پخش عمده آجر سفال در شمال

پخش عمده آجر سفال در شمال

همواره آجر سفال در شمال به عنوان یکی از المان های اصلی در ساخت و ساز می باشد که از سال های بسیار دور تا کنون به اشکال مختلفی مورد استفاده قرار می گرفته است. این محصول از گذشته به اشکال مختلفی در ساخت سازه کاربرد داشته تا به شکل امروزی در آمده است. به عنوان مثال برای ساخت دیوار در گذشته آجرهای توکار نقش دیوار باربر را ایفا می کردند اما با گذشت زمان و تغییر ساختمان ها به برج و سازه های با طبقات زیاد استفاده از آجر های توکار دیگر کار عاقلانه ای نبود. چرا که آن نوع آجر وزن سنگینی داشت و اجرای آن در طبقات زیاد باعث ایجاد مشکلاتی می شد. رفته رفته این گونه آجرها جای خود را به تیغه های سفالی دادند.

آجر سفال در شمال

مشخصات آجر سفال

ابعاد آجر سفال

همانگونه که مطالعه فرمودید این محصول در ابعاد مختلفی تولید می گردد که ابعاد متنوع آن کاربردهای متفاوتی نیز دارد. به عنوان مثال ابعاد 5.5 آن برای جایگزین کردن به جای آجر لفتون 5.5 سانتی مورد استفاده قرار می گیرد. سفال تیغه 7 سانتی ساخته شده از خاک رس می باشد که به عنوان جدا کننده داخلی و خارجی عمل می کند. شکل ظاهری آن دارای 3 حفره به صورت ستون در وسط آجر می باشد. سفال 7 سانتی به دلیل ضخامت کم برای ساخت دیوارهای نازک، دیوارهای اطراف آسانسور، حریم راه پله ها و این گونه موارد کاربرد دارد. انواع دیگر آن دارای 4 حفره، 6 – 8 و یا فوم دار در بازار موجود می باشد. آجر سفال تهران همچنین در گوشه ها دارای زاویه یا کوئیک می باشد که به افزایش مقاومت و بهره وری محصول کمک خواهد کرد.

آجر سفال در شمال

وزن آجر سفال

وزن تیغه سفالی 8 سانتی در ابعاد 8*20*20 دارای 1800 گرم می باشد که به تعداد 25 عدد تقریبا در یک متر مربع نیاز است. به همین ترتیب تیغه سفالی 10 دارای ابعاد اسمی 20*20*10 سانتی متر و وزن تقریبی 2100 گرم، ابعاد 20*20*13 سانتی آن برابر با 2800 گرم وزن می باشد.

آجر سفال در شمال

چرا استفاده از آجر سفال صرفه اقتصادی دارد؟

خرید آجر سفال ارزان از جنبه های گوناگونی موجب صرفه جویی می شود. چگالی آجر سفال به دلیل وزن مناسب آن کم بوده به همین دلیل باعث کاهش وزن کلی سازه می شود و در عوض به استحکام دیوار می افزاید. وزن سبک آن به علاوه در اندازه کلی و خریداری شده و کاهش هزینه ها نیز موثر است. مواد اولیه ساخت این محصول از فراوان ترین ماده موجود در طبیعت می باشد که استفاده از آن قدمتی چند هزار ساله دارد. با توجه به فراوانی ماده اولیه آن و راحتی مراحل تولید این محصول، طبیعی است که از قیمت مناسبی برخوردار باشد.