مرکز فروش آجر سفال در قزوین

آجر سفال

مرکز فروش آجر سفال در قزوین و آجر سفال تشکیل شده از خاک رس و خاک سفال بوده و از آن جهت دیوارچینی و دیوار کشی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. از مشخصه های بارز آن ها می توان به دقت در ساخت و اندازه آن ها اشاره کرد و با توجه به طراحی انجام شده بر روی آن ها ، در نقاط مختلف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. از دیگر خصوصیات این قبیل از آجرها می توان به داشتن وزن کم و جذب آب پاین اشاره کرد. از نظر نوع تولید آن ها را به 3 دسته تقسیم می کنند که عبارت اند از قالبی ، دستی و صنعتی .نوع فالبی به عنوان کم هزینه ترین نوع آجر سفالی به شمار می آید و 2 نوع دستی و صنعتی تا حدودی مشابه همدیگر بوده با این تفاوت که از نظر ظاهر تا حدودی دقت در نوع صنعتی بالاتر است.

مرکز فروش آجر سفال در قزوین

مرکز فروش آجر سفال در قزوین

آجرهای سفالی دارای ابعاد گوناگونی بوده که در بخش زیر به معرفی آن ها به صورت جداگانه خواهیم پرداخت. در هنگام خرید آجر سفال باید به یک سری اصول توجه داشته باشید، ابتدا آجر سفالدار مورد نظر از رنگ یکنواختی برخوردار باشد و سطح ان بدون ترک بوده و در هنگام خرید به ابعاد واقعی آن توجه و همچنین به صخامت آن نیز دقت کنید زیرا در بسیاری از مواقع تولید کننده به دلیل ضعف در دستگاه های تولید، ضخامت آجر سفالدار مورد نظر را ضخیم تر خواهد گرفت و این مورد موجب خواهد شد که اجر مورد نظر از وزن بیشتری برخوردار گردد. این قبیل از آجرها به اشکال مکعب مستطیل توپر ، سوراخدار ، توخالی و همچنین نازک تولید می گردند و همین مورد موجب گردیده تا کاربری آجر سفالی در بخش های مختلفی از ساختمن مانند دیواره های باربر، تیغه های جداکننده ، سقف های تیرچه بلوک ، طاق زنی و حتی نمای بیرون و داخلی ساختمان تعریف گردد.مرکز فروش آجر سفال در قزوین

قیمت اجر سفال

پارامترهای متعددی  بر قیمت آجر سفال تاثیر گذار است که از مهمترین آن ها می توان به ابعاد و نوع اجر اشاره کرد که در بخش زیر به معرفی تک تک آن ها خواهیم پرداخت. گروه بریکو واقع در منطقه صنعتی دولت آباد به تولید و فروش انواع اجر سفالدار می پردازد و این گروه آمادگی دارد خدمات خود را به کلیه خریداران در شهرهای اصفهان ، تهران و سایر شهرهای ایران ارائه دهد. اگر بخواهیم به صورت تیتر وار به ارائه مزیت های این نوع آجر بپردازیم،می توان به گزینه های زیر اشاره کرد که عبارت اند از:

  • صرفه جویی در زمان اجرای پروژه و هزینه جهت اجرای آن
  • عایق حرارتی و صوتی قابل قبول
  • تاثیر وزن کم آن بر کاهش هزینه اسکلت ساختمان
  • کاهش مصرف ملات سیمان